piątek, 21 września 2018

Noc Świątyń w Krakowie - zapraszamy na spotkanie z nami!

Witajcie Kochani!

Mam dla Was wspaniałe zaproszenie na jutrzejsze jedyne w swoim rodzaju, pierwsze w historii wydarzenie: spotkanie z lokalną wspólnotą bahaicką w ramach wydarzenia Noc Świątyń w Krakowie.
Co to jest Noc Świątyń?


Organizatorzy tego szczególnego wydarzenia tak je opisują w mediach społecznościowych:

"Odkryj nieznane - budowle, społeczności, religie, wyznania - i weź udział w II Nocy Świątyń w Krakowie. Przyłącz się do obchodów Europejskiego Dnia Przeciw Nietolerancji Religijnej i Islamofobii, Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Dnia Modlitwy o Pokój i poznaj krakowskie świątynie i miejsca modlitw.

Wieczór 22 września będzie ponowną okazją do odwiedzenia świątyń różnych wyznań. Wspólnoty biorące udział w wydarzeniu przygotowały prelekcje, dyskusje czy koncerty. Do udziału serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozmową i spotkaniem - wierzących i niewierzących, zainteresowanych religią i ciekawych architektury czy historii.

Wraz z przewodnikiem, którym często będzie osoba duchowna, będzie można poznać różne wyznania obecne w Krakowie, zwiedzić niezwykłe budowle, a także swobodnie porozmawiać z członkami i członkiniami wspólnot religijnych, zadając pytania, których na co dzień nie mamy możliwości zadania.
Podkreślając różnorodność miasta tworzymy przestrzeń, w której każdy/a czuje się jego obywatelem/obywatelką, bez względu na wyznawaną religię.

PROGRAM: https://nocswiatyn.pl/program-krakow2018/

Noc Świątyń w Krakowie realizowana jest przez Fundacja Polistrefa.

Patronat honorowy: Rzecznik Praw Obywatelskich, Polska Rada Ekumeniczna, Polska Rada Chrześcijan i Żydów, Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów

Noc Świątyń odbywa się także w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Łodzi.

W jaki sposób można spotkać się ze wspólnotą bahaicką?NOC ŚWIĄTYŃ w Krakowie - WSPÓLNOTA BAHA'I zaprasza:

SALA RENESANSOWA, Dom Polonii, Kraków, Rynek Główny 14, pierwsze piętro

PROGRAM:

18.00 - Powitanie
18.05 - Prezentacja "W co wierzą bahaici"
18.20 - Przerwa, czas na pytania i rozmowy indywidualne
18.40 - Prezentacja "Działania wspólnoty bahaickiej"
19.00 - Przerwa, czas na pytania i rozmowy indywidualne
19.20 - Zajęcia interaktywne (jak wygląda muzyczne
spotkanie modlitewne i kółko studiujących)
19.40 - Przerwa, czas na pytania i rozmowy indywidualne
20.00 - Prezentacja "W co wierzą bahaici"
20.20 - Przerwa, czas na pytania i rozmowy indywidualne
20.40 - Prezentacja "Działania wspólnoty bahaickiej"
21.00 - Przerwa, czas na pytania i rozmowy indywidualne
21.20 - Zajęcia interaktywne (jak wygląda muzyczne
spotkanie modlitewne i kółko studiujących)
21.40 - Przerwa, czas na pytania i rozmowy indywidualne
22.00 - zakończenie

Więcej o Nocy Świątyń: www.nocswiatyn.pl

Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk i Łódź - to miasta, w których odbywa się tegoroczna Noc Świątyń. Nasza krakowska wspólnota bierze w niej udział po raz pierwszy! Możecie także odwiedzić bahaitów w Poznaniu i Warszawie podczas tej samej inicjatywy. Serdecznie zapraszamy do poznania nauk bahaickich, do rozmów o jedności religii, jedności w różnorodności oraz o tym, jak wspólnie możemy tę jedność budować niezależnie od wyznania.

Program Nocy Świątyń w Krakowie:
http://nocswiatyn.pl/program-krakow2018/

"Ziemia to jeden kraj i cała ludzkość to jego obywatele" Bahá'u'lláh

Więcej o wspólnocie BAHA'I: www.bahai.org.pl
www.bahai.org
Pytania: krakow.bahai@gmail.com, bahaikrakow@gmail.com
bahaitka9@gmail.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...
Naszym zamiarem jest służyć ludziom wokół nas oferując bezpłatną służbę, która umożliwi dzieciom znaleźć w sobie najlepsze cechy, takie jak prawdomówność, szacunek czy odpowiedzialność.

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...
Spotkania refleksji i modlitwy stanowią dla nas inspirację i duchową odnowę. Bahaici na terenie Krakowa i okolic spotykają się, aby się wspólnie modlić, czytać pisma święte, i medytować. Spotkania te otwarte są dla osób wszystkich wyznań. Skontaktuj się z nami, a podamy ci miejsce spotkań blisko ciebie.

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...
Jeśli chcesz dołączyć do kameralnej, otwartej grupy aby wspólnie zastanowić się nad tym, jak stać się lepszym i jednocześnie polepszyć stan świata, jaki wpływ na nasz rozwój ma obmowa, kłamstwo czy prawdomówność oraz jak możemy rozwijać własne zdolności dla dobra innych, gorąco zapraszamy.

Wiara Bahá'í w skrócie

W ciągu 150 lat wiara bahai rozwinęła się z nieznanego ruchu na Środkowym Wschodzie w drugą najbardziej rozprzestrzenioną wśród niezależnych religii świata. Obejmując ludzi z ponad 1200 grup etnicznych, rasowych i plemiennych jest ona najprawdopodobniej najbardziej zróżnicowaną zorganizowaną grupą ludzi na planecie. Jej jedność jest wyzwaniem dla panujących teorii o ludzkiej naturze i perspektywach dla naszej wspólnej przyszłości.