wtorek, 5 września 2017

Dwusetna rocznica urodzin Bahá'u'lláhaKochani!

Oto nadchodzi bardzo ważna i radosna wiadomość na blogu: wszyscy bahaici na całym świecie świętują dwusetną rocznicę urodzin 
Bahá'u'lláha, założyciela wiary bahá'í, a uroczyste obchody odbędą się 21-22 października w każdym kraju na Ziemi! 

W Polsce większe lub mniejsze uroczystości odbędą się w następujących miastach: Warszawa, Szczecin, Olsztyn, Białystok, Katowice, Rzeszów, Poznań, Skawina, Grodzisk Mazowiecki, Nowy Sącz i oczywiście... Kraków!


Każde wydarzenie będzie wyjątkowe, każde będzie inne, podczas wielu z nich pokazany zostanie wyjątkowy film o Bahá'u'lláhu Światło dla świata.


W rejonie Krakowa odbędą się dwa wydarzenia upamiętniające 200-lecie:

1) W sobotę 21 października 2017 o 16:00 - koncert "Z PERSJI DO POLSKI" w Pałacyku Sokół w Skawinie, kontakt do organizatorów: bahaitka9@gmail.com

2) W niedzielę 22 października 2017 o 16:00 - obchody 200-lecia "Z PERSJI DO POLSKI" w Cafe Kontynenty na Piaskach Nowych w Krakowie, kontakt do organizatorów: patrycja.i.kaveh@gmail.com


Liczba miejsc jest ograniczona, więc prosimy o jak najszybsze potwierdzenie przybycia.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na wspólne świętowanie tego historycznego wydarzenia!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...
Naszym zamiarem jest służyć ludziom wokół nas oferując bezpłatną służbę, która umożliwi dzieciom znaleźć w sobie najlepsze cechy, takie jak prawdomówność, szacunek czy odpowiedzialność.

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...
Spotkania refleksji i modlitwy stanowią dla nas inspirację i duchową odnowę. Bahaici na terenie Krakowa i okolic spotykają się, aby się wspólnie modlić, czytać pisma święte, i medytować. Spotkania te otwarte są dla osób wszystkich wyznań. Skontaktuj się z nami, a podamy ci miejsce spotkań blisko ciebie.

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...
Jeśli chcesz dołączyć do kameralnej, otwartej grupy aby wspólnie zastanowić się nad tym, jak stać się lepszym i jednocześnie polepszyć stan świata, jaki wpływ na nasz rozwój ma obmowa, kłamstwo czy prawdomówność oraz jak możemy rozwijać własne zdolności dla dobra innych, gorąco zapraszamy.

Wiara Bahá'í w skrócie

W ciągu 150 lat wiara bahai rozwinęła się z nieznanego ruchu na Środkowym Wschodzie w drugą najbardziej rozprzestrzenioną wśród niezależnych religii świata. Obejmując ludzi z ponad 1200 grup etnicznych, rasowych i plemiennych jest ona najprawdopodobniej najbardziej zróżnicowaną zorganizowaną grupą ludzi na planecie. Jej jedność jest wyzwaniem dla panujących teorii o ludzkiej naturze i perspektywach dla naszej wspólnej przyszłości.