sobota, 25 czerwca 2011

Ben Schewel mówi w Krakowie o prześladowaniu bahaitów w Iranie


Ben Schewel, który obecnie przygotowuje doktorat z filozofii w Belgii, będzie mówił o prześladowaniu bahaitów w Iranie w czasie konferencji "What is life? Theology, Science, and Philosophy", która odbywa się w Krakowie w hotelu Qubus (ul. Nadwiślańska 6). Ben Schewel będzie występował dwukrotnie 25. czerwca 2011. O 9:30 w sali G przedstawi referat "Naturalizing Phenomenology, Phenomenologizing Nature". Na temat cierpień irańskich przyjaciół zabierze głos o 18:30 w ramach wystąpienia Christiana De Duve, laureata nagrody Nobla.
Konferencję organizują Uniwersytet Nottingham, Brigham Young University w stanie Utah, Institute for Faith and Learning, The Centre of Theology and Philosophy, Centro di Ateneo per la dottrina sociale della Chiesa i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Więcej informacji: 
http://theologyphilosophycentre.co.uk/2011/06/12/what-is-life-conference-programme/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...
Naszym zamiarem jest służyć ludziom wokół nas oferując bezpłatną służbę, która umożliwi dzieciom znaleźć w sobie najlepsze cechy, takie jak prawdomówność, szacunek czy odpowiedzialność.

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...
Spotkania refleksji i modlitwy stanowią dla nas inspirację i duchową odnowę. Bahaici na terenie Krakowa i okolic spotykają się, aby się wspólnie modlić, czytać pisma święte, i medytować. Spotkania te otwarte są dla osób wszystkich wyznań. Skontaktuj się z nami, a podamy ci miejsce spotkań blisko ciebie.

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...
Jeśli chcesz dołączyć do kameralnej, otwartej grupy aby wspólnie zastanowić się nad tym, jak stać się lepszym i jednocześnie polepszyć stan świata, jaki wpływ na nasz rozwój ma obmowa, kłamstwo czy prawdomówność oraz jak możemy rozwijać własne zdolności dla dobra innych, gorąco zapraszamy.

Wiara Bahá'í w skrócie

W ciągu 150 lat wiara bahai rozwinęła się z nieznanego ruchu na Środkowym Wschodzie w drugą najbardziej rozprzestrzenioną wśród niezależnych religii świata. Obejmując ludzi z ponad 1200 grup etnicznych, rasowych i plemiennych jest ona najprawdopodobniej najbardziej zróżnicowaną zorganizowaną grupą ludzi na planecie. Jej jedność jest wyzwaniem dla panujących teorii o ludzkiej naturze i perspektywach dla naszej wspólnej przyszłości.