niedziela, 22 maja 2011

Lokalne Zgromadzenie Duchowe

Nowe Lokalne Zgromadzenie Duchowe w Krakowie spotkało się w komplecie pierwszy raz od dłuższego czasu. Na Lokalne Zgromadzenie Duchowe składa się 9 osób wybieranych spośród wszystkich dorosłych bahaitów w anonimowych wyborach. Wybory bahaickie odróżniają się od innych tym, że w ich czasie agitowanie i promowanie jakichkolwiek kandydatów jest zabronione.
Wybór organu prowadzącego wspólnotę i troszczącego się o jej rozwój odbywa się całkowicie w atmosferze spokoju i modlitwy.
    Podczas święta Ridván zostało wybranych 9 Lokalnych Zgromadzeń w następujących miastach:
Poznań, Kraków, Szczecin, Lublin, Warszawa, Nowy Sącz, Olsztyn, Białystok, Wrocław.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...
Naszym zamiarem jest służyć ludziom wokół nas oferując bezpłatną służbę, która umożliwi dzieciom znaleźć w sobie najlepsze cechy, takie jak prawdomówność, szacunek czy odpowiedzialność.

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...
Spotkania refleksji i modlitwy stanowią dla nas inspirację i duchową odnowę. Bahaici na terenie Krakowa i okolic spotykają się, aby się wspólnie modlić, czytać pisma święte, i medytować. Spotkania te otwarte są dla osób wszystkich wyznań. Skontaktuj się z nami, a podamy ci miejsce spotkań blisko ciebie.

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...
Jeśli chcesz dołączyć do kameralnej, otwartej grupy aby wspólnie zastanowić się nad tym, jak stać się lepszym i jednocześnie polepszyć stan świata, jaki wpływ na nasz rozwój ma obmowa, kłamstwo czy prawdomówność oraz jak możemy rozwijać własne zdolności dla dobra innych, gorąco zapraszamy.

Wiara Bahá'í w skrócie

W ciągu 150 lat wiara bahai rozwinęła się z nieznanego ruchu na Środkowym Wschodzie w drugą najbardziej rozprzestrzenioną wśród niezależnych religii świata. Obejmując ludzi z ponad 1200 grup etnicznych, rasowych i plemiennych jest ona najprawdopodobniej najbardziej zróżnicowaną zorganizowaną grupą ludzi na planecie. Jej jedność jest wyzwaniem dla panujących teorii o ludzkiej naturze i perspektywach dla naszej wspólnej przyszłości.