poniedziałek, 25 maja 2009

Święto Deklaracji Baba

W sobotę 23 maja obchodziliśmy Święto Deklaracji Baba.

Krakowscy bahaici i  zaproszeni goście uczcili pamięć Ali Mahammada -  Baba czytając Jego wybrane teksty , ozdobione ilustracją muzyczną i wysłuchali historii Jego życia .

Po uroczystości jak zazwyczaj raczyli się  specjałami przygotowanymi przez gospodarzy i przyniesionymi przez innych uczestników.

Po uroczystości dzieci, a mamy ich sporo z przewagą chłopców, brykały w ogrodzie a dorośli wiedli ” długie Polaków rozmowy”, nie tylko z Polakami.

 

Ali Muhammad , Posłaniec Boga , jest autorem pięknych modlitw, z których kilka tutaj przytoczę.

 

 

„Czyż jest inny wybawiciel z trudności niźli Bóg?

Powiedz: Chwała niech będzie Bogu!On jest Bogiem! Wszyscy są Jego sługami i zachowują Jego przykazania.”

 

 

„Powiedz: Bóg wystarcza wszelkiemu stworzeniu ponad wszystko! I nic w niebie i na ziemi nie wystarcza tylko Bóg .

On sam w sobie jest Wiedzącym , Podtrzymującym, Wszechmocnym!”

 

 

„O Panie! Ty usuwasz wszelkie boleści i oddalasz wszystkie cierpienia. Ty jesteś Tym, który rozprasza wszelki smutek i oswobadza każdego niewolnika. Ty jesteś Odkupicielem każdej duszy.

O Panie! Daj wyzwolenie przez Twoje miłosierdzie  i zalicz mnie do tych sług Twoich, którzy osiągnęli zbawienie.”

 

 

  O mój Boże , mój Panie i mój Mistrzu!

Odłaczylem się od moich bliskich i w Tobie szukałem niezależności od wszystkiego co ziemskie, zawsze gotowy na wszystko, co jest godne pochwały w Twoich oczach. Obdarz mnie łaską , która uczyniłaby mnie zależnym tylko od Ciebie i racz zesłać na mnie dary Twe w obfitości.

Zaprawdę, Ty jesteś Panem łaski bez końca.”

2 komentarze:

  1. ciekawie byloby czytac artykul jezeli dodacie zdjecia ze spotkan.

    kushtar

    OdpowiedzUsuń
  2. A tak bylo w Warszawie:)
    http://kushtar.blogspot.com/2009/05/deklaracja-baba.html

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...
Naszym zamiarem jest służyć ludziom wokół nas oferując bezpłatną służbę, która umożliwi dzieciom znaleźć w sobie najlepsze cechy, takie jak prawdomówność, szacunek czy odpowiedzialność.

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...
Spotkania refleksji i modlitwy stanowią dla nas inspirację i duchową odnowę. Bahaici na terenie Krakowa i okolic spotykają się, aby się wspólnie modlić, czytać pisma święte, i medytować. Spotkania te otwarte są dla osób wszystkich wyznań. Skontaktuj się z nami, a podamy ci miejsce spotkań blisko ciebie.

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...
Jeśli chcesz dołączyć do kameralnej, otwartej grupy aby wspólnie zastanowić się nad tym, jak stać się lepszym i jednocześnie polepszyć stan świata, jaki wpływ na nasz rozwój ma obmowa, kłamstwo czy prawdomówność oraz jak możemy rozwijać własne zdolności dla dobra innych, gorąco zapraszamy.

Wiara Bahá'í w skrócie

W ciągu 150 lat wiara bahai rozwinęła się z nieznanego ruchu na Środkowym Wschodzie w drugą najbardziej rozprzestrzenioną wśród niezależnych religii świata. Obejmując ludzi z ponad 1200 grup etnicznych, rasowych i plemiennych jest ona najprawdopodobniej najbardziej zróżnicowaną zorganizowaną grupą ludzi na planecie. Jej jedność jest wyzwaniem dla panujących teorii o ludzkiej naturze i perspektywach dla naszej wspólnej przyszłości.