wtorek, 21 lipca 2009

Bahá'u'lláh, Założyciel Nowej Wiary

Założycielem wiary był Bahá'u'lláh, perski szlachcic z Teheranu, który w połowie XIX wieku porzucił wygodne i bezpieczne życie i, prześladowany i pozbawiony wszystkiego, przyniósł ludzkości wstrząsające nowe przesłanie pokoju i jedności.

Bahá'u'lláh twierdził, że jest nowym i niezależnym Posłańcem od Boga. Jego życie, dzieło i wpływy były równe życiu, dziełom i wpływom Abrahama, Krishny, Mojżesza, Zoroastry, Buddhy, Chrystusa i Muhammada. Bahaici widzą w Bahá'u'lláhu najnowszego w tym szeregu boskich Posłańców.

Zasadniczym przesłaniem Bahá'u'lláha jest jedność. Nauczał, że jest tylko jeden Bóg, jedna ludzkość, a wszystkie religie świata reprezentują stadia objawienia Boskiej woli i celu dla ludzkości. W tym dniu, powiedział Bahá'u'lláh, ludzkość razem wkroczyła w dorosłość. Jak przepowiedziano we wszystkich pismach świętych świata, nadszedł czas, aby wszystkie ludy zjednoczyły się w pokojowe i zintegrowane globalne społeczeństwo. Pisał: „Ziemia jest tylko jednym krajem, a ludzkość jej obywatelami”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz