wtorek, 21 lipca 2009

Bahá'u'lláh, Założyciel Nowej Wiary

Założycielem wiary był Bahá'u'lláh, perski szlachcic z Teheranu, który w połowie XIX wieku porzucił wygodne i bezpieczne życie i, prześladowany i pozbawiony wszystkiego, przyniósł ludzkości wstrząsające nowe przesłanie pokoju i jedności.

Bahá'u'lláh twierdził, że jest nowym i niezależnym Posłańcem od Boga. Jego życie, dzieło i wpływy były równe życiu, dziełom i wpływom Abrahama, Krishny, Mojżesza, Zoroastry, Buddhy, Chrystusa i Muhammada. Bahaici widzą w Bahá'u'lláhu najnowszego w tym szeregu boskich Posłańców.

Zasadniczym przesłaniem Bahá'u'lláha jest jedność. Nauczał, że jest tylko jeden Bóg, jedna ludzkość, a wszystkie religie świata reprezentują stadia objawienia Boskiej woli i celu dla ludzkości. W tym dniu, powiedział Bahá'u'lláh, ludzkość razem wkroczyła w dorosłość. Jak przepowiedziano we wszystkich pismach świętych świata, nadszedł czas, aby wszystkie ludy zjednoczyły się w pokojowe i zintegrowane globalne społeczeństwo. Pisał: „Ziemia jest tylko jednym krajem, a ludzkość jej obywatelami”.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...
Naszym zamiarem jest służyć ludziom wokół nas oferując bezpłatną służbę, która umożliwi dzieciom znaleźć w sobie najlepsze cechy, takie jak prawdomówność, szacunek czy odpowiedzialność.

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...
Spotkania refleksji i modlitwy stanowią dla nas inspirację i duchową odnowę. Bahaici na terenie Krakowa i okolic spotykają się, aby się wspólnie modlić, czytać pisma święte, i medytować. Spotkania te otwarte są dla osób wszystkich wyznań. Skontaktuj się z nami, a podamy ci miejsce spotkań blisko ciebie.

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...
Jeśli chcesz dołączyć do kameralnej, otwartej grupy aby wspólnie zastanowić się nad tym, jak stać się lepszym i jednocześnie polepszyć stan świata, jaki wpływ na nasz rozwój ma obmowa, kłamstwo czy prawdomówność oraz jak możemy rozwijać własne zdolności dla dobra innych, gorąco zapraszamy.

Wiara Bahá'í w skrócie

W ciągu 150 lat wiara bahai rozwinęła się z nieznanego ruchu na Środkowym Wschodzie w drugą najbardziej rozprzestrzenioną wśród niezależnych religii świata. Obejmując ludzi z ponad 1200 grup etnicznych, rasowych i plemiennych jest ona najprawdopodobniej najbardziej zróżnicowaną zorganizowaną grupą ludzi na planecie. Jej jedność jest wyzwaniem dla panujących teorii o ludzkiej naturze i perspektywach dla naszej wspólnej przyszłości.