środa, 16 listopada 2016

Za oknem zima, a na blogu wiosna!

Witajcie!

Za oknem zima i śnieg, a nasz krakowski blog Wiary Baha’i przeżywa prawdziwą wiosnę! Postanowiliśmy ożywić bloga, aby odpowiedzieć na narastające zainteresowanie i pytania naszych czytelników, którzy chcą razem z nami zagłębiać się w duchowe tematy.

Dzisiejszy post będzie o jednym z podstawowych działań, w które angażuje się wspólnota bahaicka na całym świecie, a w tym też i w Krakowie i jego okolicach. Jest to tak zwane spotkanie modlitewne. 


Spotkanie modlitewne jest jednym z praktycznych działań, które podejmują bahaici oraz ich przyjaciele różnych wyznań na całym świecie w celu budowania jedności i współpracy między ludźmi, między kulturami, wyznaniami, rasami, religiami. Są to małe cegiełki w procesie budowania nowego społeczeństwa opartego na wzajemnej przyjaźni, współpracy i zrozumieniu.

Każdy może otworzyć własne spotkanie modlitewne w swoim domu lub innym miejscu i zaprosić na nie sąsiadów, przyjaciół, rodzinę.

Można czytać i śpiewać modlitwy, święte pisma wszystkich wyznań przy akompaniamencie muzyki na żywo lub muzyki nagranej.

Każdy może też przynieść oprócz jedzenia duchowego, również zupełnie materialne, czyli ulubione przekąski, owoce, warzywa, orzechy itp aby podzielić się z innymi.


Wszyscy zapraszani są do uczestnictwa w spotkaniach modlitewnych, a także do otwierania swoich własnych.

Są one częścią ogromnego procesu przemiany społecznej mającego miejsce we wszystkich zakątkach ziemi.

Takie spotkania modlitewne również odbywają się w Krakowie. Jest ich kilka w różnych miejscach i dzielnicach, a ostatnio nowo otwarte spotkanie modlitewne będzie odbywało się na Piaskach Nowych (Podgórze). Jeśli chcielibyście przyjść na takie spotkanie i spotkać innych Bahaitów i spędzić razem czas na medytacji przy muzyce, modlitwie oraz rozważaniu prawd duchowych, a także razem poodkrywać więcej o Wierze Baha’i – serdecznie zapraszamy! Nasz email to bahaikrakow@gmail.com, lub możecie zawsze zostawić komentarz pod postem.

Jeśli macie 14 minut wolnego czasu oraz kubek gorącego napoju w ręce, zapraszamy na oglądnięcie wspaniałego filmiku przybliżającego bardziej szczegółowo jak wyglądają takie spotkania, a wszystko to okraszone fascynującymi zdjęciami ze spotkań modlitewnych na całym świecie.Do zobaczenia na jednym z nich! Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...
Naszym zamiarem jest służyć ludziom wokół nas oferując bezpłatną służbę, która umożliwi dzieciom znaleźć w sobie najlepsze cechy, takie jak prawdomówność, szacunek czy odpowiedzialność.

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...
Spotkania refleksji i modlitwy stanowią dla nas inspirację i duchową odnowę. Bahaici na terenie Krakowa i okolic spotykają się, aby się wspólnie modlić, czytać pisma święte, i medytować. Spotkania te otwarte są dla osób wszystkich wyznań. Skontaktuj się z nami, a podamy ci miejsce spotkań blisko ciebie.

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...
Jeśli chcesz dołączyć do kameralnej, otwartej grupy aby wspólnie zastanowić się nad tym, jak stać się lepszym i jednocześnie polepszyć stan świata, jaki wpływ na nasz rozwój ma obmowa, kłamstwo czy prawdomówność oraz jak możemy rozwijać własne zdolności dla dobra innych, gorąco zapraszamy.

Wiara Bahá'í w skrócie

W ciągu 150 lat wiara bahai rozwinęła się z nieznanego ruchu na Środkowym Wschodzie w drugą najbardziej rozprzestrzenioną wśród niezależnych religii świata. Obejmując ludzi z ponad 1200 grup etnicznych, rasowych i plemiennych jest ona najprawdopodobniej najbardziej zróżnicowaną zorganizowaną grupą ludzi na planecie. Jej jedność jest wyzwaniem dla panujących teorii o ludzkiej naturze i perspektywach dla naszej wspólnej przyszłości.