poniedziałek, 26 kwietnia 2010

Symbole bahaickie


Prosta, dziewięcioramienna gwiazda jest powszechnie używana przez bahaitów jako symbol ich wiary. Liczba dziewięć ma znaczenie w Objawieniu bahaickim. Dziewięć lat po deklaracji Bába w Shírázie, Bahá'u'lláh w lochu w Ţihránie dowiedział się o Swojej misji. Dziewięć, jako najwyższa z jednocyfrowych liczb symbolizuje całkowitość. Ponieważ wiara bahai twierdzi, że jest spełnieniem oczekiwań wszystkich poprzednich religii, ten symbol, kiedy jest używany np. na dziewięciobocznych bahaickich domach modlitwy, wyraża spełnienie i całkowitość. Szczególnie lubiane przez bahaitów są kaligraficzne formy słowa Bahá (po arabsku „Chwała”), znanego jako Największe Imię, co się odnosi do Bahá'u'lláha. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...
Naszym zamiarem jest służyć ludziom wokół nas oferując bezpłatną służbę, która umożliwi dzieciom znaleźć w sobie najlepsze cechy, takie jak prawdomówność, szacunek czy odpowiedzialność.

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...
Spotkania refleksji i modlitwy stanowią dla nas inspirację i duchową odnowę. Bahaici na terenie Krakowa i okolic spotykają się, aby się wspólnie modlić, czytać pisma święte, i medytować. Spotkania te otwarte są dla osób wszystkich wyznań. Skontaktuj się z nami, a podamy ci miejsce spotkań blisko ciebie.

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...
Jeśli chcesz dołączyć do kameralnej, otwartej grupy aby wspólnie zastanowić się nad tym, jak stać się lepszym i jednocześnie polepszyć stan świata, jaki wpływ na nasz rozwój ma obmowa, kłamstwo czy prawdomówność oraz jak możemy rozwijać własne zdolności dla dobra innych, gorąco zapraszamy.

Wiara Bahá'í w skrócie

W ciągu 150 lat wiara bahai rozwinęła się z nieznanego ruchu na Środkowym Wschodzie w drugą najbardziej rozprzestrzenioną wśród niezależnych religii świata. Obejmując ludzi z ponad 1200 grup etnicznych, rasowych i plemiennych jest ona najprawdopodobniej najbardziej zróżnicowaną zorganizowaną grupą ludzi na planecie. Jej jedność jest wyzwaniem dla panujących teorii o ludzkiej naturze i perspektywach dla naszej wspólnej przyszłości.