czwartek, 22 kwietnia 2010

'Abdu'l-Bahá jako Bohater Pokoju

Wiara Baha'i w Polsce jest partnerem przy organizacji konferencji naukowej "Bohaterowie Pokoju", która odbędzie się 6. maja 2010 (czwartek) na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Referat zostanie wygłoszony przez dr Marzenę Parzych. Wykład będzie dotyczył życia i działalności 'Abdu`l-Bahy, syna Baha'u'llaha, niedoścignionego przykładu wcielenia w czyn nauk bahaickich.

Konferencja miała zostać otwarta słowem Jego Magnificencji ks. prof. dr hab. Ryszarda Rumianka, rektora UKSW, tragicznie zmarłego w Smoleńsku. Wydarzenie rozpocznie Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Udział w konferencji jest otwarty dla wszystkich. Wykłady będą wygłaszane w językach polskim i angielskim. Organizatorzy przewidują obiad dla wszystkich uczestników (kuchnia turecka). 

Serdecznie zapraszamy!!!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...
Naszym zamiarem jest służyć ludziom wokół nas oferując bezpłatną służbę, która umożliwi dzieciom znaleźć w sobie najlepsze cechy, takie jak prawdomówność, szacunek czy odpowiedzialność.

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...
Spotkania refleksji i modlitwy stanowią dla nas inspirację i duchową odnowę. Bahaici na terenie Krakowa i okolic spotykają się, aby się wspólnie modlić, czytać pisma święte, i medytować. Spotkania te otwarte są dla osób wszystkich wyznań. Skontaktuj się z nami, a podamy ci miejsce spotkań blisko ciebie.

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...
Jeśli chcesz dołączyć do kameralnej, otwartej grupy aby wspólnie zastanowić się nad tym, jak stać się lepszym i jednocześnie polepszyć stan świata, jaki wpływ na nasz rozwój ma obmowa, kłamstwo czy prawdomówność oraz jak możemy rozwijać własne zdolności dla dobra innych, gorąco zapraszamy.

Wiara Bahá'í w skrócie

W ciągu 150 lat wiara bahai rozwinęła się z nieznanego ruchu na Środkowym Wschodzie w drugą najbardziej rozprzestrzenioną wśród niezależnych religii świata. Obejmując ludzi z ponad 1200 grup etnicznych, rasowych i plemiennych jest ona najprawdopodobniej najbardziej zróżnicowaną zorganizowaną grupą ludzi na planecie. Jej jedność jest wyzwaniem dla panujących teorii o ludzkiej naturze i perspektywach dla naszej wspólnej przyszłości.