środa, 25 lipca 2012

Artysta Arek Pasożyt(fot. Łukasz Wachowski; za blogiem: pasozyt.blogspot.com)

Hej! Jestem bahaitą z Nowego Miasta Lubawskiego, który jest silnie związany z krakowską wspólnotą. Pragnę podzielić bardzo pozytywnym spotkaniem, którego dane mi było doświadczyć ostatnio. Z krakowskiego MOCAKu (Museum of Contemprary Art in Kraków) do mojej rodzinnej miejscowości przyjechał toruński artysta Arek Pasożyt. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, gdy twórca poprosił mnie o rozmowę na temat wiary baha'i. Podarowałem Mu nasze piękne nowe wydanie "Słów ukrytych" Baha'u'llaha, o czym napisał na swoim blogu:

http://pasozyt.blogspot.com/2012/07/pomnik-ofiar-hitleryzmu-w-nml-cd.html

Zachęcam wszystkich do zapoznania się z działalnością artystyczną tego wspaniałego człowieka, który swoje ogromne pokłady energii kanalizuje w czyn. W lipcu 2012 realizował projekt "Chętnie pomogę" w Nowym Mieście Lubawskim w ramach festwialu "Nowe Ciepło".

"Niech czyny, nie słowa, będą ozdobą waszą"
Baha'u'llah

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...
Naszym zamiarem jest służyć ludziom wokół nas oferując bezpłatną służbę, która umożliwi dzieciom znaleźć w sobie najlepsze cechy, takie jak prawdomówność, szacunek czy odpowiedzialność.

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...
Spotkania refleksji i modlitwy stanowią dla nas inspirację i duchową odnowę. Bahaici na terenie Krakowa i okolic spotykają się, aby się wspólnie modlić, czytać pisma święte, i medytować. Spotkania te otwarte są dla osób wszystkich wyznań. Skontaktuj się z nami, a podamy ci miejsce spotkań blisko ciebie.

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...
Jeśli chcesz dołączyć do kameralnej, otwartej grupy aby wspólnie zastanowić się nad tym, jak stać się lepszym i jednocześnie polepszyć stan świata, jaki wpływ na nasz rozwój ma obmowa, kłamstwo czy prawdomówność oraz jak możemy rozwijać własne zdolności dla dobra innych, gorąco zapraszamy.

Wiara Bahá'í w skrócie

W ciągu 150 lat wiara bahai rozwinęła się z nieznanego ruchu na Środkowym Wschodzie w drugą najbardziej rozprzestrzenioną wśród niezależnych religii świata. Obejmując ludzi z ponad 1200 grup etnicznych, rasowych i plemiennych jest ona najprawdopodobniej najbardziej zróżnicowaną zorganizowaną grupą ludzi na planecie. Jej jedność jest wyzwaniem dla panujących teorii o ludzkiej naturze i perspektywach dla naszej wspólnej przyszłości.