niedziela, 11 kwietnia 2010

Ruhi 5Wspólnota krakowska w dniach 2-5. kwietnia 2010 studiowała pisma bahaickie dotyczące wychowywania młodszej młodzieży. Zostaliśmy uświadomieni jak wielki potencjał drzmie w sercach nastolatków! Młodzi ludzie w okresie dojrzewania są obdarzeni niespożytą energią, którą muszą kreatywnie wykorzystać dla ustanowienia trwałego Boskiego pokoju.
Nieocenioną pomoc w tym procesie stanowią zajęcia z grupami młodszej młodzieży,
oferowane przez wspólnotę bahaicką. Inspirowani naukami Baha'u'llaha, współpracujemy z młodzieżą w wieku 12-15 lat, by ozdobić jej kształtujący się charakter najprzedniejszymi wartościami.

"Życie człowieka ma swoją wiosnę, obdarzoną cudowną chwałą. Okres młodości charakteryzuje się siłą i wigorem, i wyróżnia się jako najbardziej wyborny czas ludzkiego życia. Dlatego, powinniście dniem i nocą dążyć abyście, obdarzeni boską siłą, zainspirowani olśniewającymi pobudkami i wspomagani przez Jego Boską moc i niebiańską łaskę oraz wsparcie, mogli stać się ornamentem świata ludzkości"

-- Abdu'l-Baha

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci i młodzieży...
Naszym zamiarem jest służyć ludziom wokół nas oferując bezpłatną służbę, która umożliwi dzieciom znaleźć w sobie najlepsze cechy, takie jak prawdomówność, szacunek czy odpowiedzialność.

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...

Zapraszamy na spotkanie modlitewne...
Spotkania refleksji i modlitwy stanowią dla nas inspirację i duchową odnowę. Bahaici na terenie Krakowa i okolic spotykają się, aby się wspólnie modlić, czytać pisma święte, i medytować. Spotkania te otwarte są dla osób wszystkich wyznań. Skontaktuj się z nami, a podamy ci miejsce spotkań blisko ciebie.

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...

Zapraszamy na kursy dla dorosłych...
Jeśli chcesz dołączyć do kameralnej, otwartej grupy aby wspólnie zastanowić się nad tym, jak stać się lepszym i jednocześnie polepszyć stan świata, jaki wpływ na nasz rozwój ma obmowa, kłamstwo czy prawdomówność oraz jak możemy rozwijać własne zdolności dla dobra innych, gorąco zapraszamy.

Wiara Bahá'í w skrócie

W ciągu 150 lat wiara bahai rozwinęła się z nieznanego ruchu na Środkowym Wschodzie w drugą najbardziej rozprzestrzenioną wśród niezależnych religii świata. Obejmując ludzi z ponad 1200 grup etnicznych, rasowych i plemiennych jest ona najprawdopodobniej najbardziej zróżnicowaną zorganizowaną grupą ludzi na planecie. Jej jedność jest wyzwaniem dla panujących teorii o ludzkiej naturze i perspektywach dla naszej wspólnej przyszłości.